Czy warto kupować place zabaw tematyczne?

Home / place zabaw / Czy warto kupować place zabaw tematyczne?

Place zabaw zorganizowane wokół jednego tematu przewodniego, jak na przykład: dżungla, statek piratów, kosmos to bardzo dobry pomysł urozmaicający zabawę, jednak…tylko dla najmłodszych. Dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym potrzebują kolorów, które ich stymulują. Dlatego zabawa na placu zabaw, w którym znajdują się na przykład wielkie plastikowe palmy, będzie dla nich bardziej atrakcyjna niż na placu, który zbudowany jest w stylu minimalistycznym, na przykład chłodnym i modnym ostatnio stylu skandynawskim. Dlaczego jeszcze warto stawić na tematyczne place zabawhttps://spil.pl/category/plac-zabaw/?

Gotowe zestawy na place zabaw dla dzieci: z drewna, czy z plastiku?

Drewniane place zabaw dobrze komponują się z otoczeniem ogrodowej zieleni. Wyglądają schludnie. Dodatkowo, to właśnie z drewna można stworzyć najlepszej jakości sprzęt – będzie on bardziej wytrzymały niż ten wykonany z plastiku. Dlatego dylemat: czy lepiej kupić zestaw z plastiku, czy z drewna, powinien być rozstrzygnięty kwestią tego, w jakim wieku są dzieci, dla których powstaje plac zabaw: starsze maluchy zdecydowanie bardziej docenią solidne domki na podwyższeniu, wykonane z drewna, zawieszone na drzewie, do których prowadzą przeszkody w postaci balansujących platform, ruchomych mostków, czy ścianek wspinaczkowych z drewna.

Metalowe place zabaw dla dzieci

Place zabaw, których konstrukcja stworzona jest w większości z metalu należą do najbardziej trwałych elementów wyposażenia ogrodu dla dzieci. Niestety jednak elementy metalowe trzeba solidnie zabezpieczyć przed korodowaniem. Potrzebny jest coroczny dobry przegląd i domalowanie warstwy chroniącej przed korozją.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, z jakiego materiału będą place zabaw dla dzieci, warto zadbać o to, aby spełniały wszystkie wymogi bezpieczeństwa. W końcu chodzi tu o zdrowie, a nawet życie naszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *