Ciekawe pomysły na budżet obywatelski plac zabaw, edukacja, rekreacja

Home / place zabaw / Ciekawe pomysły na budżet obywatelski plac zabaw, edukacja, rekreacja

Niezwykłe inicjatywy mieszkańców – budżet obywatelski plac zabaw oraz wiele innych projektów. Chcesz dowiedzieć się, co jeszcze można wybudować w ramach budżetu obywatelskiego? Przeczytaj nasz tekst lub zajrzyj tu na stronę http://budzet-obywatelski.pl/.

Decyduj o tym, co powstanie w Twoim mieście!

W dużych miastach budżet obywatelski plac zabaw, mała infrastruktura, szkolenia i kursy maja już ustaloną, niezwykle cenną pozycję. Mieszkańcy chętnie biorą udział w zgłaszaniu swoich projektów i aktywnie decydują o ich przegłosowaniu i wprowadzeniu w życie.

Inicjatywy bywają bardzo oryginalne, ale zgodnie z postępem i duchem czasu, potrzeby zmieniają się i należy je w miarę możliwości realizować. Budżet obywatelski plac zabaw, ścieżka rowerowa, boisko czy też skwer zieleni z ławeczkami do odpoczynku na świeżym powietrzu to już powszechnie tworzone inwestycje, finansowane z tej puli publicznych pieniędzy.

Każdy projekt może wygrać

Inwencja mieszkańców dużych miast jest praktycznie nieograniczona, pomysły na wykorzystanie przydzielonych pieniędzy na fundusz partycypacyjny są coraz bardziej niezwykłe, dobrym przykładem może być sfinansowanie kursu samoobrony dla kobiet, jogi dla dorosłych, czy stworzenie Centrum integracyjnego dla osób niepełnosprawnych, starszych z osobami młodymi i zdrowymi. Wyjątkowym pomysłem na wykorzystanie takich środków pieniężnych, jest urządzenie na dachu budynku mini pasieki w celach edukacyjnych, co zostało zrealizowane w jednym z naszych wielkich miast.

Mieszkańcy dużych miejscowości posiadają już niezłą świadomość swoich praw i możliwości wpływania na decyzje samorządowców, więc korzystają z nich. W mniejszych zbiorowościach budżet obywatelski plac zabaw, boisko, ławeczki na razie takie drobne inicjatywy są realizowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *